Pulpa z mango – do czego ją dodawać

Mango jest z jednym z najczęściej wybieranych owoców egzotycznych. Nic dziwnego – nie dość, że zachęca wyglądem, to w dodatku świetnie smakuje, a w kuchni można wykorzystać je do bardzo wielu dań. Ci, którzy nie chcą czekać aż zakupione mango dojrzeje lub nie mają w domu blendera zwykle decydują się na wybór pulpy z mango, która stanowi doskonałą alternatywę dla żmudnego procesu obierania i rozdrabniania miąższu.

Właściwości pulpy z mango

Pulpa z mango zawiera tyle samo składników odżywczych co świeży owoc. W 100 gramach produktu znajduje się zazwyczaj około 70 kalorii i około 16 gramów węglowodanów, z czego 14 gramów to cukry. Pulpa w ogóle nie zawiera tłuszczu, znajdują się w niej natomiast śladowe ilości soli. Produkt ten jest ponadto rezerwuarem wielu składników odżywczych oraz witamin, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie organizmu; są to między innymi witamina C, E oraz A, duża ilość błonnika pokarmowego oraz potasu, który korzystnie wpływa na gospodarkę wodno – elektrolitową.

Jak wybrać dobrej jakości pulpę z mango?

Dobrej jakości pulpa z mango powinna mieć w składzie wyłącznie rozdrobniony miąższ owocu (bez skórki i pestek) oraz regulatory kwasowości. Wszelkie dodatkowe składniki nie tylko psują jej smak, ale i pozbawiają ją korzystnych właściwości. Najlepiej jest wybierać pulpę z odmiany Alphonso, która wyróżnia się nie tylko niezwykle słodkim smakiem, ale też intensywną złocistą barwą. Pulpa z mango jest wegańska i praktycznie nie wywołuje alergii ze względu na brak występujących w nim alergenów, choć w niektórych produktach mogą znajdować się śladowe ilości soi.

Wykorzystanie pulpy z mango w kuchni

Pulpa z mango wykazuje szereg zastosować w kuchni. Najczęściej dodaje się do wegańskich deserów oraz puddingów, ponieważ doskonale smakuje z nasionami chia i mlekiem kokosowym. Z powodzeniem można ją także łączyć z innymi owocami w celu otrzymania smoothie oraz koktajli oraz dodawać do kremów i past będących składnikami wypieków. Pulpa może być także spożywana w daniach wytrawnych, na przykład jako dodatek do mięs oraz dań zawierających krewetki i inne owoce morza.

Related posts